پایگاه تاریخ تطبیقی

تاریخی بصیرت افزا

برشی از یک کتاب | عملیات‌های یهود علیه پیامبر(ص)

سازمان یهود پس از حضرت عیسی(علیه‌السلام) جز اسلام هیچ تهدیدی در برابر خود نمی‌دید. آنان درباره اسلام، اهداف آن، آورنده و ادامه دهنده آن اطلاعات جامع و کاملی داشتند.

 

پایگاه تاریخ تطبیقی؛ بخش عمده‌ای از تاریخ قرآن به بازگویی تاریخ بنی اسرائیل و یهود و رویارویی آنان با پیامبر آخرالزمان(صلی‌الله‌علیه‌وآله) اختصاص یافته و همین دلیل کافی است تا نویسندگان مسلمان به این موضوع توجه کنند. اما با نگاهی هرچند گذرا به کارنامه آثار نویسندگان شیعه چنین چیزی را نخواهیم دید. حتی در کتابخانه‌ها نیز در این زمینه آثار فراوانی یافت نمی‌شود.

در بیان علت این امر باید گفت یهود برای اثرگذاری بر تاریخ بسیار کوشیده و هزینه‌های هنگفتی برای تحریف تاریخ صرف کرده است. ایجاد سیستمی برای حذف و سانسور کتاب‌ها و نوشتارهای ضد یهودی از جمله این تلاش‌هاست.

یهود این همه توفیق در تحریف تاریخ را مدیون آموزش‌هایی است که در دوران بیابان دیده است. با جست‌وجوی اندکی در تاریخ، ردپای یهودیان را در جنگ‌هایی که ضد آن‌ها برپا شده است، خواهیم یافت.

مظلوم نمایی یکی از مهمترین ابزار آنان برای دستیابی به هدف بوده است. گویی در طول تاریخ دستی در کار بوده تا یهودیان را از سال‌های پیش از میلاد تا قرون حاضر همواره ستم‌کش و در عین حال شجاع و راسخ در عقیده نشان دهد. آمار شگفت انگیز کشتارهای یهودیان که بیشتر به صورت اعدام دسته جمعی گزارش شده است، احتمال جعل و دست‌کم تحریف را در ذهن تقویت می‌کند.(۱)

پس از عیسی(علیه‌السلام) تنها عنصر تهدید علیه یهود پیامبر آخرالزمان(صلی‌الله‌علیه‌وآله) بود. آن‌ها اوصاف او را که در تورات نیز آمده است، دقیق می‌دانستند ولی با تحریف معنوی، آیات مربوط به آن حضرت را به گونه‌ای دیگر تفسیر کردند.(۲)

خداوند درباره این عمل می‌فرماید «إِنَّ الَّذِینَ یَکْتُمُونَ مَا أَنْزَلَ اللَّهُ مِنَ الْکِتَابِ وَیَشْتَرُونَ بِهِ ثَمَنًا قَلِیلًا ۙ أُولَٰئِکَ مَا یَأْکُلُونَ فِی بُطُونِهِمْ إِلَّا النَّارَ وَلَا یُکَلِّمُهُمُ اللَّهُ یَوْمَ الْقِیَامَةِ وَلَا یُزَکِّیهِمْ وَلَهُمْ عَذَابٌ أَلِیمٌ؛ کسانی که کتمان می‌کنند آنچه را خدا از کتاب نازل کرده، و آن را به بهای کمی می‌فروشند، آنها جز آتش چیزی نمی‌خورند؛(و هدایا و اموالی که از این رهگذر به دست می‌آورند، در حقیقت آتش سوزانی است.) و خداوند، روز قیامت، با آن‌ها سخن نمی‌گوید؛ و آنان را پاکیزه نمی‌کند؛ و برای آن‌ها عذاب دردناکی است.»(3)

سازمان یهود که مجموعه گسترده‌ای از اطلاعات را در اختیار داشت، پیامبر آخرالزمان(صلی‌الله‌علیه‌وآله) را همانند فرزندان خویش می‌شناخت.(4) این سازمان که عیسی(علیه‌السلام) را به پیامبر مفقودالاثر تاریخ تبدیل و در حواریون او نیز نفوذ کرد، برای نابودی تهدید نهایی چه کرد؟

سازمان یهود پس از حضرت عیسی(علیه‌السلام) جز اسلام هیچ تهدیدی در برابر خود نمی‌دید. آنان درباره اسلام، اهداف آن، آورنده و ادامه دهنده آن اطلاعات جامع و کاملی داشتند.

با توجه به آموزش‌های پیشین و تجربه عملی آن‌ها و نیز با توجه به تاکید و پشتکار این سازمان در رسیدن به حکومت جهانی، طبیعی بود که در برابر این تهدید به برنامه‌ریزی و مقابل بپردازد؛ همان گونه که در برابر عیسی(علیه‌السلام) ایستاد و شایعه فحشای مریم سلام الله علیها و تصمیم به سنگسار ایشان(5) و براندازی عیسی(علیه‌السلام) از برنامه‌های یهود بود.

مجموعه عملیات یهودیان برای مبارزه با پیامبر آخرالزمان در سه مرحله طرح ریزی شده بود؛

1 - ترور پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله) و جلوگیری از ظهور ایشان.

2 - ایجاد موانع بر سر راه ایشان برای جلوگیری از رسیدن به قدس؛ چون قدس محور خواسته یهود بود و اگر این منطقه به دست پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌وآله) فتح می‌شد، یهود برای همیشه ناامید می‌گردید.

3 - نفوذ در حکومت پیامبر خاتم(صلی‌الله‌علیه‌وآله) و حاکمیت بر آن.

منبع: دشمن شدید، دفتر اول(برگرفته از دروس تاریخ تطبیقی استاد مهدی طائب)، چاپ دوم، زمستان 95، انتشارات شهید کاظمی، صص211-213

پی نوشت؛

1 روژه گارودی، نویسنده و محقق فرانسوی که به دلیل تألیف کتاب‌های ضد صهیونیسم محاکمه شد، در یکی از تألیفات خود به موضوع یهود ستیزی با افسانه نژادکشی بنی اسرائیل اشاره کرده و مطالبی شگفت از منابع غربی در این زمینه آورده است.(ر.ک: تاریخ یک ارتداد، ص76)

2 در این باره: ر.ک: محضر الشهود فی رد الیهود، حاج بابا قزوینی یزدی

3 بقره، 174

4 خداوند در آیه 146 سوره بقره می‌فرماید: اهل کتاب همچنان که فرزندان خود را می‌شناسند، او را می‌شناسند ولی گروهی از ایشان در عین آگاهی، حقیقت را پنهان می‌کنند.

5 نساء، 156

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه تاریخ تطبیقی

پایگاه تاریخ تطبیقی

تاریخی بصیرت افزا

تاریخ‌تطبیقی، با تطبیق وقایع روز با گزاره‌های تاریخی، بسیاری از پیچیدگی‌ها و ابهامات را حل کرده و از مطالعه دقیق، هوشمندانه، عالمانه و تحلیلی تاریخ، بصیرت لازم را برای درک عمق مسایل جاری و پیش رو به دست می‌دهد. سایت تاریخ‌تطبیقی برای عمل به چنین رسالتی به دستور و با پشتیبانی استاد مهدی طائب که در سال‌های اخیر با این رویکرد منشأ تحول در مباحث تاریخی بوده‌اند راه اندازی شد که علاقمندان فرهیخته بتوانند نمونه‌های عینی این نگاه به تاریخ را همراه با آثار و نتایج آن به دست آوردند. دروس‌استاد، نگاه‌های همسو به دانش‌تاریخ با الگوگیری صحیح از مباحث‌تاریخی قرآن‌کریم، حضرات معصومین علیهم‌السلام و بزرگانی چون امام‌خمینی (رحمت‌الله‌علیه) و رهبر معظم انقلاب(حفظه‌الله) در قالب مقاله، یادداشت، مصاحبه و گزارش بر روی این سایت برای علاقمندان قابل دسترس است.