پایگاه تاریخ تطبیقی

تاریخی بصیرت افزا

گزارش | هیتلر و آوارگان یهودی

پدر هیتلر نیمه یهودی بود، همچنین در میان اطرافیان و مأموران وی تعداد قابل توجهی یهودی وجود داشت. اگرچه هیتلر به خاطر مسائل زیادی باید محکوم شود، ولی ۶ میلیون یهودی را نکشته است.

 

پایگاه تاریخ تطبیقی؛ وقتی در انگلستان تحصیل می‌کردم، بیشتر در مورد شوروی کار می‌کردم و دوستان یهودی بسیاری نیز داشتم. من در مورد اصل کشتار خیلی شک ندارم، بلکه مسئله تعداد ۶ میلیون نفر است که مورد تردید می‌باشد.

در سال ۱۹۷۸ یکی از دوستان من که وزیر سابق اطلاعات سوریه بود به من گفت یکی از افسران نازی گفته، ۲۰۰ هزار نفر یهودی به دست نازی‌ها کشته شده‌اند و بقیه توسط خود یهودیان به قتل رسیده‌اند.

در سال ۱۹۸۰ بی بی سی گزارش داد که عبدالحق یکی از مجاهدین افغانی است که ۱۳ هزار نیرو را رهبری می‌کند در حالی که آن‌ها فقط ۱۹ نفر بودند. اگر بی بی سی می‌تواند تا این اندازه اغراق کند، ۶۸۴ برابر کردن تعداد کشته‌های یهودیان به دست نازی‌ها که با هدف جلب توجه جهانی صورت می‌گیرد، خیلی عجیب نیست.

در فاصله سال‌های ۱۹۷۸ تا ۱۹۹۰ مامور سابق نازی و صلیب سرخ اعلام کرد که در طول جنگ جهانی دوم ۲۰۰ هزار نفر یهودی در اثر مرگ طبیعی از بین رفته‌اند، نه 6 میلیون نفر. هیتلر و نازی‌ها با حمایت چند سازمان صهیونیستی به منظور از بین بردن احساسات ضد یهودی تعدادی از یهودیان را کشتند تا به این ترتیب بتوانند نظر جهانی را نسبت به یهودیان جلب کرده و دلیل موجه‌ای باشد برای تشکیل اسرائیل و همچنین اخذ غرامت. می‌بینیم که فقط در سال ۱۹۸۸ غرامتی به میزان 37 میلیارد دلار از دولت آلمان گرفته شده است.

پدر هیتلر نیمه یهودی بود، همچنین در میان اطرافیان و مأموران وی تعداد قابل توجهی یهودی وجود داشت. اگرچه هیتلر به خاطر مسائل زیادی باید محکوم شود، ولی ۶ میلیون یهودی را نکشته است.

9 قرن پیش که صلیبیون مسیحی، یهودیان اورشلیم را در کنیسه‌هایشان زنده سوزاندند، صلاح الدین ایوبی بود که یهودیان را به اورشلیم برگرداند. حالا که 9 قرن از آن زمان می‌گذرد، اعراب مسلمان بایستی تاوان لطف و مهربانی گذشتگان خود نسبت به یهودیان را بپردازند.

مردم فلسطین به اجبار از سرزمین و حقوق خود دور مانده‌اند. در فاصله سال‌های ۱۸۹۱ تا ۱۹۲۰ حاصل‌خیزترین سرزمین‌ها به همراه روستاییان فلسطینی به صهیونیست‌ها فروخته شدند.

از طرف دیگر بانکی انگلیسی - فلسطینی که یک بانک صهیونیستی بود، زمین‌ها را از دست کشاورزان فقیر و مغروض فلسطینی در آورد. سلطان عبدالحمید دوم، خلیفه عثمانی به خاطر این‌که در سال ۱۹۰۷ با اسکان ۵۰ هزار یهودی در فلسطین موافقت نکرد، از کار برکنار شد.

آمریکا نیز بر اساس سیاست استاندارد دوگانه در طول ۸ ماه در سال ۱۹۴۶ فقط پناهندگی ۴۷۶۷ یهودی را پذیرفت، در حالی که فلسطین را مجبور به پذیرش ۲۵۰ هزار مهاجر یهودی کرد، در سال ۱۹۴۷ دولت آمریکا اعضای سازمان ملل را تهدید کرد تا به نفع فلسطین رأی دهند.

بعضی معتقدند خود یهودیان اغراق کرده‌اند تا به اصطلاح دل دنیا به حال آن‌ها بسوزد. من در تشییع جنازه یک هندو شرکت داشتم، مشاهده کردم برای سوزاندن بدن یک هندو حدود یک ساعت زمان لازم است، حالا شما در نظر بگیرید اگر بخواهند ۶ میلیون نفر را بسوزاند نیاز به ۶۸۴ کوره و همچنین ۶۰۰ گور دسته جمعی هست. با توجه به این‌که چنین شرایطی وجود نداشته نشان از اغراق یهودیان دارد.

با بررسی تاریخ در می‌یابیم که یهودیان تنها کسانی نبودند که در جنگ جهانی دوم مورد آزار قرار گرفتند. بلکه حدود ۲۰۰ هزار نفر چینی نیز توسط ژاپنی‌ها قتل عام شدند، اما دلیل نمی‌شود که چینی‌ها اغراق کنند و شبانه روز گریه و زاری کند. حتی پدر من نیز توسط ژاپنی‌ها کشته شده است، اما این باعث نمی‌شود که من همیشه نالان باشم.

اسرائیلی‌ها از انتشار و فروش کتاب من و امثال آن جلوگیری می‌کنند. دلیل این سختگیری چه می‌تواند باشد. همچنین مشاهده می‌کنیم که یکی از معلمان یک شهر کوچک در کانادا به خاطر صحبت درباره هولوکاست به سه سال زندان محکوم می‌شود.

در فرانسه و آلمان نیز افراد برای اظهارنظرهای ضد هولوکاستی خود محکوم و جریمه می‌شود. این چه آزادی بیان است که غرب از آن دم می‌زند. از برخی مسئولان جمهوری اسلامی ایران انتقاد شده، ولی من معتقدم ایشان با یهودیان مسأله‌ای ندارند، بلکه مشکل ایشان صهیونیست‌ها هستند. اگر این طور بود شرایط کلیمیان ایران به گونه‌ای دیگر بود.

منبع: سخنان خانم عبدرحمن زریانی، محقق و نویسنده مالزی در همایش «بررسی هولوکاست؛ دیدگاه جهانی(20 و 21 آذرماه سال 85).»

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه تاریخ تطبیقی

پایگاه تاریخ تطبیقی

تاریخی بصیرت افزا

تاریخ‌تطبیقی، با تطبیق وقایع روز با گزاره‌های تاریخی، بسیاری از پیچیدگی‌ها و ابهامات را حل کرده و از مطالعه دقیق، هوشمندانه، عالمانه و تحلیلی تاریخ، بصیرت لازم را برای درک عمق مسایل جاری و پیش رو به دست می‌دهد. سایت تاریخ‌تطبیقی برای عمل به چنین رسالتی به دستور و با پشتیبانی استاد مهدی طائب که در سال‌های اخیر با این رویکرد منشأ تحول در مباحث تاریخی بوده‌اند راه اندازی شد که علاقمندان فرهیخته بتوانند نمونه‌های عینی این نگاه به تاریخ را همراه با آثار و نتایج آن به دست آوردند. دروس‌استاد، نگاه‌های همسو به دانش‌تاریخ با الگوگیری صحیح از مباحث‌تاریخی قرآن‌کریم، حضرات معصومین علیهم‌السلام و بزرگانی چون امام‌خمینی (رحمت‌الله‌علیه) و رهبر معظم انقلاب(حفظه‌الله) در قالب مقاله، یادداشت، مصاحبه و گزارش بر روی این سایت برای علاقمندان قابل دسترس است.