پایگاه تاریخ تطبیقی

تاریخی بصیرت افزا

گزارش | حقایقی درباره هولوکاست

برای تایید هولوکاست امروز باید صهیونیسم بین‌الملل اسناد دقیقی را در دید افکار عمومی قرار دهد، اما واقعیت امر این است که هیچ دلیل قانع کننده و علمی در این زمینه تا به امروز منتشر نگردیده است.

 

پایگاه تاریخ تطبیقی؛ صهیونیسم جهانی برای توجیه اشغال فلسطین به دو دلیل عمده و اساسی ارجاع می‌دهد؛ اولین مورد به دلایل تاریخی برمی‌گردد و یهودیان ادعا می‌کنند سرزمین فلسطین متعلق به قوم یهود است.

این استدلال نمی‌تواند مورد قبول باشد؛ چرا که اگر اینگونه باشد باید امپراتوری‌های ایران و روم نیز یک بار دیگر احیا شوند و حیات خود را از سر گیرند. دومین دلیل صهیونیست‌ها به موضوع هولوکاست برمی‌گردد و صهیونیست‌ها ادعا می‌کنند تشکیل دولت اسرائیل پاسخ به جنایات یهودیان در کوره‌های آدم سوزی و اردوگاه‌های آوارگان است که این نیز دلیل قانع‌کننده‌ای به نظر نمی‌رسد.

به نظر می‌رسد که طراح اصلی هولوکاست خود صهیونیست‌ها هستند و از این طریق در پی توجیه اشغال فلسطین می‌باشند. امروزه این امر که یهودیان چگونه کشته شده‌اند و این مطلب که آیا دلیل کشته شدن یهودیان، دلایل نژادی بوده است یا نه، همچنان مورد چالش است.

این امر که آیا باید فقط به کشتار یهودیان اشاره داشته باشیم یا کشتار دیگر نژادها و اقوام نیز همچنان مورد مناقشه است. امروز عده‌ای که از اردوگاه آشویتس بازدید کرده‌اند اذعان دارند در این اردوگاه بیمارستان و تشکیلات رفاهی وجود داشته است که استدلال‌های طرفداران هولوکاست را زیر سوال می‌برد.

برای تایید هولوکاست امروز باید صهیونیسم بین‌الملل اسناد دقیقی را در دید افکار عمومی قرار دهد، اما واقعیت امر این است که هیچ دلیل قانع کننده و علمی در این زمینه تا به امروز منتشر نگردیده است.

اگر چه دلایل مستحکمی برای تایید هولوکاست وجود ندارد، ولی امروزه ایرانیان و اعراب با دلایل قانع کننده و متقنی و با استناد به تورات می‌توانند ثابت کنند که یهودیان در حدود 26 قرن پیش به کشتار آنان دست زده‌اند.

امروزه نیز کشتار مسلمانان در فلسطین به صورت واضح و آشکار وجود دارد، دلایلی نیز در تورات وجود دارد که ثابت می‌کند یهودیان به کرات به نسل کشی و کشتن ایرانیان و اعراب دست زده و امثال این شواهد تاریخی را می‌توان در کتب تاریخی و دینی مستند مشاهده کرد.

یهودیان اعتقاد دارند هولوکاست یک واقعه بدیهی آشکار و غیرقابل نفی است و صهیونیست‌ها به صورت متعصبانه‌ای معتقدند حتی باید خدا را نیز به خاطر انجام این کار مورد محاکمه قرار داد. آیا این امر مورد پذیرش است؟

خلاصه بحث من این است که راجع به هولوکاست مباحث زیادی وجود دارد که قابل بررسی است، ولی ایرانی‌ها و اعراب و حتی جهانیان باید اسرائیلی‌ها و صهیونیست‌ها را محاکمه کنند چرا که این یهودیان هستند که در عصر حاضر به هولوکاست متهم‌اند و مسلمانان یا دیگران.

امروز ما باید به دنبال حقیقت و واقعیت باشیم و نه بروز احساسات خود. باید سعی کنیم تا از به وجود آمدن جنگ‌هایی همانند جنگ جهانی دوم و جنگ عراق(۲۰ مارس ۲۰۰۳) جلوگیری کنیم.

امروزه اگر ما مسیر درست را پیش نگیریم، آنگاه دچار هذیان‌گویی روشنفکرانه می‌شویم. امروز ما در منطقه خاورمیانه شاهد جنگ هستیم و همه تلاش و مساعی ما باید درپی این باشد که سبعیت‌ها و پلیدی‌های جنگ را از بین ببریم.

توصیه من با توجه به تحولات خاورمیانه این است که باید در یک اقدام عملی دادگاه جنایات جنگی علیه صهیونیست تشکیل دهیم و همگی این جنایتکاران جنگی را محاکمه کنیم. در جنگ‌ها افراد بیگناه کشته می‌شوند و جنگ در واقع یک جنایت است. جانیان و مرتکبان این جنایت باید محاکمه شده و به مجازات برسند و در مسیر از بین بردن جنایت‌ها باید کارهای علمی صورت گیرد تا موانع حقوقی و سیاسی از میان برداشته شود.

امروزه باید سعی شود، راه‌هایی که از آن طریق جنگ افروزان می‌توانند از مجازات فرار کنند و مسدود گردد. امروزه باید موانع سیاست برقراری صلح و دوستی از بین برود، راه‌های ایجاد صلح و دوستی در میان افراد تقویت گردد.

منبع: بخشی از سخنان مجید گودرزی در همایش «بررسی هولوکاست؛ دیدگاه جهانی.» 20 و 21 آذرماه سال 85

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه تاریخ تطبیقی

پایگاه تاریخ تطبیقی

تاریخی بصیرت افزا

تاریخ‌تطبیقی، با تطبیق وقایع روز با گزاره‌های تاریخی، بسیاری از پیچیدگی‌ها و ابهامات را حل کرده و از مطالعه دقیق، هوشمندانه، عالمانه و تحلیلی تاریخ، بصیرت لازم را برای درک عمق مسایل جاری و پیش رو به دست می‌دهد. سایت تاریخ‌تطبیقی برای عمل به چنین رسالتی به دستور و با پشتیبانی استاد مهدی طائب که در سال‌های اخیر با این رویکرد منشأ تحول در مباحث تاریخی بوده‌اند راه اندازی شد که علاقمندان فرهیخته بتوانند نمونه‌های عینی این نگاه به تاریخ را همراه با آثار و نتایج آن به دست آوردند. دروس‌استاد، نگاه‌های همسو به دانش‌تاریخ با الگوگیری صحیح از مباحث‌تاریخی قرآن‌کریم، حضرات معصومین علیهم‌السلام و بزرگانی چون امام‌خمینی (رحمت‌الله‌علیه) و رهبر معظم انقلاب(حفظه‌الله) در قالب مقاله، یادداشت، مصاحبه و گزارش بر روی این سایت برای علاقمندان قابل دسترس است.